12. listopadu 2010 - Výbuch PB lahve, požár RD

Hasiči z Horšovského Týna vyjeli v 16:06 hod. k ohlášenému výbuchu propanbutanové lahve s následným požárem rodinného domu do obce Nemněnice. Po příjezdu na místo události již na místě zasahovali hasiči z HZS Staňkov a SDH Holýšov. Průzkumem bylo zjištěno, že opravdu došlo k výbuchu propanbutanové lahve. Požár byl zlikvidován před příjezdem hasičských jednotek. Na místě byla zraněna jedna osoba, kterou si do dvé péče převzala letecká záchranná služba. Jelikož byl rodinný dům značně poškozen výbuchem, bylo rozhodnuto o uzavření objektu. Zasahující jednotky byly odeslány na základnu, na místě zůstali hasiči z HZS Staňkov. Na místě události zasahovali kromě horšovskotýnských hasičů hasiči HZS Staňkov, SDH Holýšov, SDH Staňkov, Letecká záchranná služba a Policie ČR.

Další informace a fotografie na stránkách SDH Holýšov.