18. září 2012 - Požár stromu

Horšovskotýnští hasiči byli v 8:38 hodin povoláni k požáru stromu do Zámeckého parku. Již při příjezdu jednotky byli viditelné plameny, které šlehaly z dutin stromu. Hasiči na likvidaci nasadili jeden útočný proud C. Po příjezdu jednotky HZS Staňkov byl nasazen ještě vysokotlaký proud se smáčedlem. Na pomoc byl povolán i automobilový žebřík z HZS Domažlice, protože byla požárem zasažena dutina i v horních patrech stromu. Jako příčina požáru bylo zřejmě úmyslné zapálení.