Odpověď na žádost o pronájmu hřiště

Dnes ve středu 26. září 2012 jsme obdrželi odpověď na žádost o pronájem hřiště na 12. ročník Vzpomínkového memoriálu. Po přečtení této odpovědi můžu slavnostně slibit, že jsem se naposledy podílel na akci, která se na jakémkoliv hřišti FC Dynamo bude konat. Nemám jaksi zapotřebí dělat někomu blbce :-). Mimochodem si nejsem vědom toho, že bych kdykoliv a jakkoliv napadl v novinách horšovskotýnské fotbalisty. A o prošení se představitelů TJ Dynama o možnosti konat okrskovou soutěž na "jejich" hřišti se raději ani zmiňovat nebudu :-).

Tak jsem si neodpustil reakci a také ji zveřejňuji:

Vážený pane předsedo,

také jsem nechtěl a doufám, že nebudu vyvolávat "žabomyší války", ale v krátkosti se Vám pokusím vysvětlit zveřejněnou větu o kopání do míče. Větu jsem do svého článku napsal jako reakci na neúčast představitelů města Horšovský Týn na našich oslavách. Přišlo mě totiž nefér vůči hasičům to, že když se spojují fotbalové kluby TJ Dynamo a 1. FC, je možné na akci zahlédnout kompletní Radu města (možná i nějakého zastupitele), ale když hasiči slaví 140. výročí založení, představitele města aby pohledal. V žádném případě nebyla věta myšlena jako nějaké „kopání“ do fotbalistů. Pokud jste to jako fotbalisté takto pochopili, tak se všem fotbalistům omlouvám (přece jen mám mezi fotbalisty ještě pár přátel).

Co se týče žádostí o poskytnutí hřiště. Vzpomínkový memoriál pořádáme již od roku 2001. Nejdříve soutěž probíhala na travnatém hřišti vedle hasičské zbrojnice. Vždy jsme o propůjčení hřiště žádali správce stadionu (vždy stačilo ústně) a hledali jsme vzájemně vhodný termín pro konání soutěže. Vždy jsme se správcem (Františkem Ludvíkem) dohodli (termín i podmínky) a nejsem si vědom žádné škody nebo problémů, které by konáním soutěže vznikly. Od roku 2009 pořádáme Vzpomínkový memoriál na hřišti v Plzeňské ulici a vždy jsme se také předem dohodli s představiteli 1. FC Horšovský Týn a také zde se doposud žádný „problém“ neobjevil.

Že pro rok 2012 již nestačí ústní dohoda mezi nyní již spojeným klubem FC Dynamo a SDH Horšovský Týn, jsem se dozvěděl minulý týden. Žádost si vzal na starost pan Jan Vlček, který Vám ji také doručil. Jsem rád, že jste žádost vyřídili kladně a děkuji Vám za to.

Nyní ještě v krátkosti o konání Okrskové soutěže v požárním sportu na Městském stadionu v Masarykově ulici. V roce 2010 jsem se účastnil 2 schůzek přímo na stadionu. Na 1. schůzce s představiteli TJ Dynamo byla žádost SDH zamítnuta a soutěž byla povolena až po projednání na zasedání Rady města. Na 2. schůzce byly dojednány podmínky, které SDH Horšovský Týn, podle mého, bezezbytku dodržel. Okrskové soutěže v roce 2011 a 2012 se konaly vždy po dohodě se správcem stadionu za jasně daných podmínek. Pokud jste měli s těmito soutěžemi nějaké náklady, myslím, že jsme se mohli rozumně dohodnout na jejich úhradě předem nebo těsně po jejich konání.

Doufám, že jsem Vaše subjektivní důvody uvedl alespoň částečně na pravou míru a pokud se ještě vedení SDH Horšovský Týn nebo okrsku Horšovský Týn rozhodne pořádat soutěž na jednom z "Vašich" hřišť, vždy Vám včas zašleme písemnou žádost poštou státní.

S pozdravem

Petr Lahoda

starosta SDH Horšovský Týn

Rubriky:

Komentáře

diedan
před 4 roky

Máš recht tohle je pane banda, komunismus tady bude asi vládnout pořád. Asi se vyseru na hasiče a začnu znova hrát fotbal, ale akorát nevím kde :-)))

Martin
před 4 roky

Petre tvoje reakce je naprosto spravna a perfektni ale nechal bych vsechny si povidat a napadat a mi si budem delat dal svoji praci holt kdyz to najednou potrebujou pisemne tak to dame pisemne a kazdy si bude delat to svoje a budem ignorovat HLOUPE reci

Petr
před 4 roky

Cituji jeden nejmenovaný názor, který je ale naprosto přesný:
"Jo, to víš soudruhu Lahodo, tak abys věděl jaký MY jsme, MY vám to
hřiště půjčíme, ikdyž po NÁS veřejně plivete....."

Holt starý psy novým kouskům nenaučíš :-)

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha

Geodeti

Počet přístupů od 28.4.2010
Počet přístupů od 28.4.2010    

Archív

Zlatý záchranářský kříž

Poslední výjezd JSDH Horšovský Týn

Vaše názory a připomínky