19. dubna 2013 - Slavnostní předání hydraulického vyprošťovacího zařízení

V pátek 19. dubna 2013 proběhlo bezprostředně po společném výcviku slavnostní předání hydraulického vyprošťovacího zařízení. To získalo město Horšovský Týn jako dar od německého partnerského města Nabburg. Tohoto slavnostního aktu se zúčastnili představitelé měst Horšovský Týn, dobrovolní hasiči z Nabburgu a z Horšovského Týna. Bylo možné vyslechnout krátké proslovy starostů z Horšovského Týna a z Nabburgu, slovo velitele jednotky SDH Horšovský Týn a starosty a velitele Freiwillige Feuerwerh Nabburg. Hasiči si navzájem předali malé dárky a po přípitku následovalo posezení v přátelském duchu v zasedací místnosti hasičské zbrojnice v Horšovském Týně. Pro německé hasiče byla ještě připravena sobotní prohlídka Státního hradu a zámku v Horšovském Týně a po obědě se němečtí hasiči vrátili zpět domů.