22. prosince 2013 - Záchrana osoby - video

V neděli 22. prosince 2013 v 11:51 byli hasiči z jednotky SDH Horšovský Týn povoláni k záchraně osoby do osady Lazce, kde došlo k propadnutí osoby do skládky tuhého komunálního odpadu. Hasiči po příjezdu na místo nalezli na místě po krk zapadlou osobu. Jednalo se o pracovníka ostrahy, kterého hasiči zajistili proti dalšímu propadnutí a dále provedli jeho vyproštění. Zachráněnou osobu si poté převzala ZZS a následně i letecká záchranná služba, která silně podchlazenou osobu převezla do jedné z plzeňských nemocnic. Na místě kromě horšovskotýnské jednotky zasahovali hasiči HZS Domažlice a HZS Staňkov.