8. prosince 2014 - Požár stodoly

V pondělí 8. prosince 2014 v 16:48 hodin byl horšovskotýnské jednotce ohlášen požár stáje u rodinného domu v obci Buková u Mezholez. Na místo události byly zároveň povolány jednotky HZS Staňkov, HZS Stříbro a JSDH Kladruby. Již před příjezdem prvních jednotek se majitelce podařilo vyhnat ze stáje koně a hasiči tak započali s hašením samotného objektu. Bylo nutné vynést zahořelou slámu a seno před objekt, kde byla jednotlivá ohniska dohašována. Díky včasnému zásahu a pevnému klenbovému stropu se oheň nerozšířil do půdních prostor, kde byla uskladněná stará sláma. Příčiny požáru jsou v šetření. Předběžná škoda na slámě a na objektu byla odhadnuta na 15 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly předběžně stanoveny na 1 milion korun. Hasiči na své základny vrátili krátce před 22. hodinou.