1. a 2. srpna 2015 - Oslava 150. výročí založení hasičského sboru ve městě Nabburg - fotogalerie

Členové SDH Horšovský Týn byli pozváni a velice rádi se zúčastnili oslav 150. Výročí založení Freiwillige feuerwehr v Nabburgu. Toto překrásné německé město je již delší čas partnerské město města Horšovský Týn a hasiči z obou měst spolu udrží více než přátelské vztahy. Hasiči se společně zúčastňují jak výcviku, tak i různých kulturních a společenských akcí. Nabburští hasiči započali se svými oslavami již ve čtvrtek 30. července 2015. Hasiči z Horšovského Týna se do oslav zapojili v sobotu 1. srpna 2015 v odpoledních hodinách, kdy se zúčastnili slavnostního průvodu a bohoslužby za zemřelé před místním kostelem. Večer se v párty stanu, který pojme cca 1000 lidí, konala hudební produkce, kdy zahrála dechová hudba nabburské umělecké školy a dále v Německu velmi populární skupina Die Ochsen. V neděli dopoledne proběhla opět v párty stanu bohoslužba, při které byly slavnostně požehnány stuhy k historickému praporu nabburských hasičů. Jednu ze stuh věnovali svým kamarádům hasičům i hasiči z Horšovského Týna. Před samotným předáním stuhy přednesl perfektní němčinou jednatel horšovskotýnských hasičů Luboš Plachý zdravici a poděkování za pozvání. Krátce po poledni se všichni přítomní přesunuli od Nordgauhalle, kde prozatím probíhal program oslav, k místní škole, kde se začali všichni přítomní řadit ke slavnostnímu průvodu městem Nabburg. K vidění bylo na 130 hasičských sborů z různých koutů Německa, hasiči z partnerských měst z Francie a z Rakouska. Dále se průvodu zúčastnili různé místní spolky a sdružení. Slavnostní průvod prošel historické centrum města Nabburg a zakončen byl opět v párty stanu u Nordgauhalle. Průvod nadšeně zdravili stovky obyvatel města. Na samotný závěr průvodu proběhlo defilé všech praporů, které byly k vidění ve slavnostním průvodu. Odpoledne ještě proběhlo předání malých dárků a pozorností a vše bylo zakončeno hudební produkcí. Tyto velké oslavy hasičů sponzorsky podpořilo bezpočet firem a institucí, což dokládaly reklamy, které byly v průběhu oslav vyvěšeny ve stanu.

Členové SDH Horšovský Týn se starostou města Nabburg

Komentáře

Nikdo nekomentoval.
*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha

Geodeti

Počet přístupů od 28.4.2010
Počet přístupů od 28.4.2010    

Archív

Zlatý záchranářský kříž

Poslední výjezd JSDH Horšovský Týn

Vaše názory a připomínky